Liv Hospital Mükemmeliyet Merkezi

Liv Hospital Obezite Cerrahisi Alanında Mükemmelliyet Merkezi Oldu!

Liv Hospital uluslararası tarafsız bir komisyon Surgical Review Cooperation (SRC) tarafından yapılan zorlu denetimden hatasız geçerek, obezite cerrahisi alanında “Mükemmeliyet Merkezi Akreditasyonunu” (Center Of Excellence) tamamlayarak eş yetkilendirildi. Dünyada çok az sayıda kurum tarafından alınabilen Center Of Excellence Akreditasyonu Liv Hospital’a verildi.

Neden Mükemmeliyet Merkezi?

Obezite cerrahisinde hekimlerin ilgili alanlardaki yeterliliği, belgelendirerek  gerçekleştirdiği ameliyatların sayısı, komplikasyon, sağ kalım ve enfeksiyon oranlarının uluslararası standartlarda olması. Obez hastalar için uygun tasarımda, sandalye, yatak, MR cihazı, tansiyon aletleri gibi cihaz ve ekipmanın-altyapının bulunması. Obezite için gelen hastalara sadece doktor ve hemşirenin değil psikolog, diyetisyen, vs çalışanlarının her daim destek vermesi. Ameliyat sonrası hastanın fiziksel takip ve duygusal desteğinin bir bütün olarak verilmesinde dolayı Obezite Cerrahisi alanında Mükemmelliyet Merkezi unvanını almaya hak kazandık.

Liv Hospital cerrahlarının gerçekleştirdiği vaka sayıları ve komplikasyon oranları, yeniden yatış, yeniden ameliyat, komplikasyon oranları, eğitim ve yeterlilikleri, düzenli olarak yaptıkları sempozyum ve eğitimler, hekimden hemşiresine kat görevlisinden yardımcı sağlık personeline kadar ilgili kişilerin görev, yetki ve sorumluluklarının değerlendirilmesi, doğru konsültasyon ve ekipman, anestezi ve cerrahi süreçlerin güvenliği, enfeksiyon kontrolü, güvenli ilaç kullanımı, hasta odaları, acil servis, muayene odaları, klinik bakım standardı protokolleri, onam formları, kurumsal adanmışlık ve destek grupları ve bina güvenliğine kadar pek çok alanda mercek altına alınarak sıkı bir denetimden geçti.